Raoul Pal: „Nie warto posiadać żadnych aktywów innych niż Bitcoin“.

Raoul Pal, dyrektor generalny i założyciel Real Vision, mówi, że Bitcoin wkrótce może stać się jego jedynym aktywem dla długoterminowych inwestycji.

Prezes i założyciel Real Vision Raoul Pal mówi, że jego „poziom przekonań“ w Bitcoin rośnie każdego dnia, gdy porównuje aktywa kryptograficzne do tradycyjnych inwestycji w różnych okresach czasu.

Stosując teorię cyklu ekonomicznego w serii wykresów zamieszczonych na Twitterze 6 sierpnia, były menedżer funduszu Goldman Sachs stwierdził, że chociaż wielu inwestorów wybiera złoto jako alternatywę dla fiata, Bitcoin (BTC) był jedynym aktywem na świecie, który „zrównoważył wzrost bilansu G4“. G4 odnosi się do Banku Anglii, Banku Japonii, Rezerwy Federalnej i Europejskiego Banku Centralnego.

„To nie są akcje, nie obligacje, nie towary, nie kredyt, nie metale szlachetne, nie górnicy. Tylko jeden atut znacznie przewyższył niemalże każdy horyzont czasowy: Bitcoin.“

Bilans banku centralnego G4 w ujęciu Bitcoin.

Dyrektor generalny kontynuował:

„Mój poziom przekonań w Bitcoin Era wzrasta każdego dnia. Jestem już nieodpowiedzialnie długi. Teraz myślę, że może nawet nie warto posiadać innych aktywów jako długoterminowy przydział aktywów, ale to już historia na inny dzień.“

Bullish na 2025
Pal powiedział Cointelegraphowi w maju, że dewaluacja światowych walut spowoduje, że cena Bitcoinu wzrośnie 50x do 100x w ciągu najbliższych pięciu lat. Zinterpretował on wykresy z teorii cyklu gospodarczego tak, aby krypto waluta mogła ostatecznie osiągnąć 1 milion dolarów.

Od tego czasu cena Bitcoinu zbliża się do 11 800 dolarów, a w ciągu ostatnich siedmiu dni wzrosła o 6%.